Dovolená v Řecku: Znáte neprofláknuté ostrovy Paros, Agistri či Skiathos?

25. 8. 2023 Jan Nováček
Skiathos

Místo autentické atmosféry jsou na každém rohu obchody se suvenýry a restaurace lákající ne řecké jídlo s menu v němčině. To se vám na těchto méně známých řeckých ostrovech nestane.

Řecké ostrovy, to není jen Kréta, Rhodos nebo Santorini. Zkusily jste někdy dovolenou na méně profláknutých ostrovech, na kterých se nebudete prodírat mezi turisty a na kterých si opravdu odpočinete? V tomto článku si představíme několik z méně známých řeckých ostrovů.

Na cesty Parosu se auta nevejdou

Pár hodiny plavby z Athén a ocitnete se na místě, kde se čas zastavil v roce 1990 ještě předtím, než začala celá Evropa tak masivně cestovat.

Vaše první zastávka bude Parikia, kde se můžete procházet po bílých kamenitých chodnících a obdivovat tradiční řeckou architekturu. Nejlepší na zdejších ulicích je to, jak jsou úzké. Představte si procházku městem, kde nemusíte dávat pozor, jestli jede nějaké auto. Tady se totiž žádné zkrátka nevejde. Ačkoliv je Paros malý ostrov, je povinnost na něm strávit minimálně týden. Jinak všechny skvělé pláže a návštěvy klášterů a měst nemáte šanci stihnout.

Rozkvetlé Agistri jen kousek od Athén

Stačí pouze 1 hodina trajektem a uniknete ruchu velkoměsta na Agistri, kde kvetou kytky po celý rok a kde můžete mít pláž sami pro sebe. Ostrov leží poměrně blízko pevniny, kvalita vody a pláží je ale ve srovnání třeba s Athénami nesrovnatelná. Pláže jsou zde převážně malé a kamenité, je jich ale mnoho.

Agistri je populární zvláště u Řeků. Ti využívají snadnou dostupnost ostrova na víkendové pobyty, proto se zde většinou nesetkáte s přestřelenými cenami pro turisty. Navíc vás budou na každé procházce ostrovem provázet překrásné rozkvetlé magnólie.

Agistri

Na Porosu relaxují hlavně místní

Hned při prvním pohledu na Poros z paluby trajektu si budete jistí, že jste stoprocentně v Řecku. Bílé domky s modrými dveřmi a okenicemi jsou tady všude. Samotné město Poros je nejkrásnější od hodinové věže. Od té je krásný výhled na celý přístav, zvlášť kouzelné je to v podvečer při západu slunce.

Na Porosu je mnoho pláží, ty mají široké využití. Dají se tu provozovat nejrůznější vodní sporty, můžete si ale třeba zajet na Love Bay. To je malá písčito kamenitá pláž, z cesty nejde díky stromům vůbec vidět. Poros nemá své letiště, musíte tak doletět do Athén a následně použít trajekt.

Smaragdové moře omývající Skiathos

Dostat se na Skiathos není až tak jednoduché. Nejlepší je doletět do Athén, poté se dopravit do hodinu a půl vzdáleného Agios Konstantinos, odkud na ostrov dojedete trajektem. Jakmile ale na Skiathos dorazíte, poznáte, že to dlouhé cestování stálo za to.

Ostrov má převážně písčité nebo písčito kamenité pláže, které se střídají se skalami a jeskyněmi. Právě jeskyní je tady skutečně mnoho a vytváří scenérie, které jinde neuvidíte. Na kopcích na ostrově pak najdete malé kostely, kláštery a hlavně desítky značených tras pro turistiku. Skiathos má prostě všechno.

Mohlo by Vás zajímat

Trouba
8. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak jednoduše vyčistit špinavé knoflíky na troubě. Domácí triky si poradí i se silným znečištěním

Husova bouda
10. 12. 2023 Petr Dostál

Po stopách opravdového přátelství: Krkonošemi za Hančem a Vrbatou

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Další příspěvky z kategorie Zajímavá místa

Svatý Jan pod Skalou
21. 11. 2023 Petr Dostál

Svatý Jan pod Skalou: Jedna z nejkrásnějších obcí Česka

Dovolená v Chorvatsku nemusí být jen o přeplněných plážových…
7. 5. 2023 Jan Nováček

Plitvická jezera jsou chorvatskou oázou plnou zeleně

SMog
28. 11. 2023 Petr Dostál

Kde je v Česku kvalitní vzduch? Útočišť před smogem stále ubývá

Česká republika nabízí řadu nádherných míst, kde můžete trávit…
2. 9. 2023 Petr Dostál

Nejkrásnější místa ČR pro přírodní koupání

Největší město v Litvě, půlmilionová metropole státu, který má…
6. 8. 2023 Jan Nováček

Vilnius je rájem nejen pro milovníky baroka

Růžový tank číslo 23
26. 11. 2023 Petr Dostál

Díla slavných sochařů zdobí nejrůznější kouty Česka

zavřít reklamu
×
Reklama