Nejbezpečnější evropská města pro osamělé turistky

2. 10. 2023 Petr Dostál
Koloseum

Jste-li žena toužící zažít dobrodružství z cestování o samotě, mohou být vaše možnosti z důvodu bezpečnosti značně omezené. Ve kterých evropských městech se podle výzkumů můžete obávat nejméně?

Filmová i knižní tvorba v nás mnohdy vyvolává mylnou představu o tom, že osamělá žena na cestách se prakticky neustále musí obávat o své bezpečí. Tyto negativní stereotypy jsou však zpravidla na míle vzdálené od reality. I proto se tak vědci nedávno zaměřili na analýzu bezpečnosti v celé řadě evropských měst, ze kterých vytipovali ty, ve kterých vám jako sólo turistce nehrozí téměř žádné nebezpečí.

Dublin, Irsko

Za nízkou úroveň kriminality vděčí hlavní město Irska zejména pověstné pohostinnosti a přátelské povaze dublinských obyvatel. Jde zároveň o jedno z nejzábavnějších měst v celé Evropě, kde na vás bude chuť do života dýchat prakticky na každém kroku. Jako žena se pak nemusíte bát ani ubytování ve vícelůžkovém pokoji hostelu či noční procházky městem.

Řím, Itálie

Ať už se do Říma chystáte kvůli památkám či pověstné kuchyni, mějte na paměti, že jde o místo překypující cestovali z celého světa. Město je tak připraveno na nápor turistů na výbornou, o čemž svědčí i vysoký stupeň zabezpečení. Ačkoliv pak s cestovním ruchem přímo úměrně narůstá také počet kapsářů na vyhlášených lokalitách, o své zdraví se v Římě rozhodně bát nemusíte.

Paříž, Francie

Paříž je známá jako romantické místo pro páry, i při sólo cestování však její krásy dokážete patřičně ocenit. Město Eiffelovy věže, Vítězného oblouku i Champs-Élysées je pak velmi bezpečné ve dne i v noci. Chcete-li si procházky pařížskými uličkami užít naplno, určitě využijte možnost ubytování v historické čtvrti Montmartre, která příjemnou francouzskou atmosférou přímo překypuje.

Paříž

Dubrovník, Chorvatsko

Dubrovník je právem označován jako Perla Jadranu, což z něj dělá naprosto ideální místo pro osamocené toulky jeho kamennými uličkami. Na chuť pak jistě přijdete také místní kuchyni zaměřené na mořské plody, přičemž zde nebudete mít nouzi o seznámení se s místními, kteří jsou k turistkám obzvlášť zdvořilí a uctiví. Zavítat pak můžete i do nejbližšího okolí města, které překypuje dalšími památkami či muzei, ve kterých strávíte hodiny a hodiny.

Berlín, Německo

Hlavní město Německa představuje rovnováhu mezi uměním a historií, díky které se sem po první návštěvě nejspíš budete chtít ještě několikrát vrátit. Na bezpečnosti městu přidává zejména progresivní přístup tamní společnosti, který lze panuje již desítky let. Jednotlivé památky a zajímavá místa jsou rozprostřené po celém Berlíně, takže zde navíc nebudete mít pocit přesycení davy a užijete si příjemný pocit svobody a volnosti.

Další zajímavá (a bezpečná) města

Na seznam cest mladé cestovatelky nesmíme zapomenout připsat města jako Bruggy, Vídeň či například Reykjavík. Všechny tyto místa překypují nespočtem pamětihodností, přičemž nebudete mít pocit, že se musíte neustále ohlížet přes rameno.

Mohlo by Vás zajímat

Kuřecí kari
9. 12. 2023 Nikola Klementová

Speciál MagazínuDoma: Víkendová inspirace pro vydatný a rychlý oběd, který bude chutnat

Husova bouda
10. 12. 2023 Petr Dostál

Po stopách opravdového přátelství: Krkonošemi za Hančem a Vrbatou

Lamborghini Aventador
11. 12. 2023 Petr Dostál

Proč je právě Lamborghini Aventador ikona sportovních vozů automobilky

Další příspěvky z kategorie Tipy a rady

Cestování je velmi oblíbená aktivita. Svět si stále více…
20. 8. 2023 Jan Nováček

Cestujete ekologicky? Ubytujte se v ekologicky udržitelném hotelu

Už se nemůžete dočkat, až si připravíte vynikající houbovou…
10. 8. 2023 Nikola Klementová

V jaké části republiky rostou houby nejvíce? Na víkendové toulky si nezapomeňte vzít koš

Stanování se těší velké oblibě. Pokud patříte mezi milovníky…
18. 8. 2023 Petr Dostál

Jak vybrat stan? Počet osob není hlavní parametr, je třeba zvážit další aspekty

Polsko je nejen překrásná země plná historie, má také…
25. 9. 2023 Nikola Klementová

Polsko, země nezaměnitelných chutí: Jaké kulinářské skvosty si nenechat ujít?

Jedete na dovolenou a máte obavy, jak cestování zvládne váš pes…
22. 8. 2023 Jan Nováček

5 důležitých tipů na cestování se psem: odteď bezpečně a s radostí

Již od příštího roku budou muset turisté v Benátkách zaplatit…
29. 9. 2023 Petr Dostál

Benátky chystají poplatek pro jednodenní vstup do města

zavřít reklamu
×
Reklama