Proč je lepší jezdit na dovolenou obytným vozem

5. 8. 2023 Jan Nováček
Obytný vůz

Pokud už pomalu přemýšlíte nad svoji dovolenou, která se s přibývajícím teplem a světlem stále více přibližuje, pak byste měli uvažovat o pořízení nebo půjčení obytného vozu. Obytné vozy zažívají po pandemické době obrovskou vlnu popularity. Lidé jim zkrátka přišli na chuť. A není divu, výhod mají opravdu hodně.

S obytným vozem se můžete vypravit prakticky kamkoliv a kdykoliv. V obytných vozech najdete veškerý komfort, který lze využít i mimo sezónu. S bydlením na čtyřech kolech můžete projet i světa kraj, aniž byste si museli vyhledávat hotel na spaní. Navíc budete díky spaní v přírodě na dosah těch jedinečných okamžiků, kdy slunce ráno vstává, nebo večer naopak zapadá a vy tuto scenérii sledujete přímo v přírodě. S obytným autem zažijete zkrátka spoustu nevšedních zážitků.

Proč je lepší jezdit na dovolenou obytným vozem

S obytným vozem se ani na delších cestách nemusíte příliš omezovat. Na cesty si s sebou můžete vzít mnohem víc věcí, než kolik byste uložili do kufru běžného auta.

Pokud máte rádi volnost a nemáte předem nasmlouvaná místa v kempech, s obytným vozem se budete cítit volní jako pták. Tempo a rytmus vaší dovolené budete určovat jen a pouze vy. 

Přístupný způsob cestování

Ani pokud vlastníte jako velká část lidí pouze řidičský průkaz skupiny B, není pro vás obytný vůz žádným tabu. Pokud váš obytný vůz nepřesáhne 3500 kg, můžete se vypravit na cesty po celé EU jen s občanským a řidičským průkazem.

Pokud se budete cítit po pár stovkách kilometrů znaveni, můžete si pohodlně spočinout i na vašem gauči v obytňáku. Na cesty proto budete vyjíždět vždy odpočatí.

Jednoduchá pravidla pro cestování s obytným vozem

V některých městech, převážně v turisticky vytíženějších lokalitách se objevují zákazy parkování pro obytné vozy, nebo jsou parkoviště rozdělené a obytné vozy mají část parkoviště vyhrazenou.

Proč je lepší jezdit na dovolenou obytným vozem

Pokud nocujete mimo kemp nebo stellplatz, buďte nenápadní. Roztažení markýzy, rozložení stolu nebo židliček je považováno za kempování a bývá tvrdě pokutováno.

Mohlo by Vás zajímat

Rybenka
2. 12. 2023 Nikola Klementová

Jak se zbavit otravných rybenek: A z jakého důvodu se v domácnostech objevují

Kouřící vrch Boreč
1. 12. 2023 Jan Nováček

Kouřící vrch Boreč: Jde o tajemný vstup rovnou do pekla?

Bramborák
30. 11. 2023 Nikola Klementová

Jak připravit vynikající bramboráky, které nejsou nasáklé tukem? Zkuste jejich vylepšenou verzi

Další příspěvky z kategorie Karavaning

Pandemická doba způsobila velký rozmach cestování v obytných…
1. 8. 2023 Jan Nováček

Výhody a nevýhody karavanu vs. obytného vozu

Caravaning Brno 2023
3. 11. 2023 Jan Nováček

Fotogalerie: Navštivte s námi Caravaning Brno 2023

zavřít reklamu
×
Reklama